Przejdź do treści

Jak tanio zamówić kuriera?

Przesyłki kurierskie stają się coraz popularniejsze, nie tylko wśród firm, ale również osób prywatnych. Jak nadać paczkę kurierską, nie mając podpisanej umowy z żadnym przewoźnikiem? To bardzo proste – wystarczy zarejestrować się na stronie brokera usług kurierskich.

Kim jest broker usług kurierskich?

Broker to pośrednik, który udostępnia na swojej stronie lub w aplikacji możliwość nadania przesyłki kurierskiej bez podpisywania umowy z przewoźnikiem. Firmy brokerskie mają w swojej ofercie usługi wiodących firm kurierskich, dzięki czemu klient nadający przesyłkę może porównać ceny poszczególnych przewoźników i spośród nich wybrać najlepszą. Na stronie brokera znajduje się zwykle kalkulator ceny, gdzie wystarczy wpisać wymiary i wagę paczki, by system przeliczył te wartości i zaproponował cenę przesyłki u poszczególnych przewoźników. Co ważne, klient zamawiający tanie przesyłki kurierskie przez stronę brokera, może skorzystać z opcji dodatkowych – takich jak np. pobranie, ubezpieczenie lub awizacja sms. Dzięki temu usługa jest wygodniejsza niż kiedykolwiek.

Jakie zalety mają tanie przesyłki kurierskie?

Zamawianie przesyłek kurierskich przez Internet ma wiele plusów – przede wszystkim odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu. Do niedawna skorzystanie z takiej usługi wymagało posiadania drukarki – obecnie nie jest to już konieczne. Wielu brokerów umożliwia bowiem zaznaczenie opcji „nie posiadam drukarki”, wówczas system proponuje klientowi tylko te oferty, w przypadku których to kurier przywozi ze sobą wydrukowaną już etykietę.

Za pośrednictwem brokera można wysłać nawet duże i ciężkie przesyłki – w tym paczki niestandardowe lub towary na europalecie. Bardzo ważne jest jednak prawidłowe opisanie zawartości i rzetelne wypełnienie zlecenia – z uwzględnieniem dokładnych wymiarów i wagi przesyłki. Dzięki temu usługa zostanie zrealizowana w zaproponowanej przez system cenie. Ważnym atutem jest też możliwość monitorowania przesyłki – to szczególnie istotne dla odbiorcy, który dzięki tej usłudze może łatwiej ustalić, kiedy oczekiwana paczka do niego dotrze, a nawet uzyskać numer do kierowcy.