Przejdź do treści

Dlaczego warto korzystać z przesyłek paletowych?

Nieraz zdarza się, że musimy przetransportować jakąś większą przesyłkę za granicę lub do bardziej oddalonego miejsca w Polsce. Wtedy jedną z opcji może być wysłanie rzeczy przy pomocy przesyłki paletowej. Ten rodzaj przesyłki jest przeznaczony do przewożenia większej ilości rzeczy lub produktów o większych gabarytach. Wiadomo, że za taką przesyłkę zapłaci się trochę więcej pieniędzy niż za zwykłą przesyłkę kurierską, która nie waży jednak zbyt dużo.

Jak dokładnie wyglądają przesyłki paletowe?

Tak jak w przypadku przesyłek zwykłych trzeba odpowiednio nadać przesyłkę i zapłacić za jej transport. Większość najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce ma możliwość przesyłek przy pomocy palet. Sami możemy dostarczyć paletę do punktu, ale też może ją od nas odebrać kurier, który zawiezie ją pod wskazany adres. Koszt takiej wysyłki jest o kilka złotych droższy, ale jednak nie ma ukrytych kosztów i wystarczy tylko jedna zapłata za wysyłkę. Opłata drogowa i za transport jest wliczona w tą cenę. Koszt za przesyłkę jest ustalany na podstawie wielkości paczki, ale też na cenę transportu wpływa jej waga. Przesyłki paletowe są realizowane do większości krajów na świecie i firmy kurierskie dają możliwość, aby nadać paletę międzynarodową, która może być przetransportowana praktycznie do każdego zakątka świata. Tą przesyłkę można nadać nawet w 2 minuty, ponieważ cały ten proces wygląda podobnie jak w przypadku innych przesyłek kurierskich.

Jak wygląda paleta, na której znajdują się wysyłane produkty?

Najczęściej palety przeznaczone do przesyłek kurierskich są standardowych rozmiarów, dlatego mogą być swobodnie przenoszone przez wózki widłowe, co ułatwia ich przetransportowanie. Dzięki standardowym rozmiarom można je też ustawić dość łatwo na naczepie, aby mogły być spokojnie transportowane.  Na europalecie może znajdować się towar o wadze ponad 1000  kg, dlatego na niej można na spokojnie transportować meble i sprzęt AGD. Dlatego przesyłki paletowe są dość często wykorzystywane do transportu mebli, gdy ktoś zmienia mieszkanie.