Dzień dobry Chorzów!

Od dzisiaj (wtorek) do 30 stycznia br. punkt informacyjny będący elementem kampanii „Niska emisja wysokie ryzyko” zainicjowanej przez CEZ Chorzów i Tauron Ciepło jest dostępny dla wszystkich chorzowian!

 Punkt został przeniesiony z katowickiego Rynku na Rynek w Chorzowie (okolice Urzędu Miasta). Codziennie od 13.00 do 19.00 można tam uzyskać informacje dotyczące niskiej emisji, jej wpływu na zdrowie oraz rozwiązania problemu polegającego m.in. na przyłączeniu do ciepła sieciowego. Jednocześnie od 15:30 do 18:30 prowadzone jest bezpłatne badanie spirometryczne, wykonywane przez specjalistów z Fundacji Unia Bracka. Badanie weryfikuje kondycję płuc i jest jednym z elementów diagnozy obturacyjnej choroby płuc (POChP) powodowanej m.in. przez niską emisję.

W dniach, gdy zostaną przekroczone normy emisji zanieczyszczeń, obiekt podświetlany jest na czerwono. Wtedy dla mieszkańców mamy określoną pulę jednorazowych maseczek przeciwpyłowych z węglem aktywnym, skutecznie zatrzymujących wiele szkodliwych pyłów i gazów.

Do zobaczenia!

(24.01.2017r.)