Półmetek akcji na Rynku w Katowicach

Już blisko 300 osób zostało przebadanych, a ponad 1 200 kolejnych wysłuchało prelekcji na temat skutków i sposobów walki z niską emisją dzięki projektowi realizowanemu przez TAURON Ciepło i CEZ Chorzów na katowickim rynku.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zdecydowaliśmy się zamienić dotychczasowy namiot na przestronny dwumodułowy kontener. W stolicy województwa pozostanie on do niedzieli (22 stycznia), a w przyszłym tygodniu zostanie przeniesiony do centrum Chorzowa.

W okresie znaczących przekroczeń stężenia zanieczyszczeń powietrza, w tym głównie pyłów PM 10 i PM 2,5 (bezpośrednio związanych z niską emisją), obiekt podświetlamy na czerwono. Wtedy też mamy do rozdania określoną pulę jednorazowych maseczek przeciwpyłowych z węglem aktywnym, które skutecznie chronią przed tego typu zanieczyszczeniami.

Przypominamy, że jesteśmy do waszej dyspozycji, codziennie od 13.00 do 19.00. Wtedy można uzyskać informacje dotyczące niskiej emisji, jej wpływu na zdrowie oraz rozwiązania problemu polegającego m.in. na przyłączeniu do ciepła sieciowego. Jednocześnie od 15:30 do 18:30 prowadzone jest bezpłatne badanie  spirometryczne.

Zapraszamy!

(17.01.2017)